PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Úterý 22.05.2018
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

ZÁVĚR 20. NOVODOBÉ PLAVEBNÍ SEZÓNY

Začátek akce: 16.09.2017 (So)
Předpokládaný konec: 16.09.2017 (So)
Druh akce: Folklor
Místo konání: Prachatice: Libín - S, folklorní sdružení
Závěr 20. novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském plavebním kanálu v sobotu 16.09.2017 u hraničního potoka Ježová / Iglbach

Folklorní soubor Libín-S Prachatice nebude při závěru plavební sezóny chybět, stejně jako jeho rakouský partner - organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald. V letošním roce se přidají i pracovníci státního podniku Lesy České republiky svým DNEM S LČR.

Program začne ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Ve 13:45 hod. počítáme s prezentací rakouského souboru. Ve 14:30 hod. přijde na řadu poslední letošní ukázka plavení dříví na Schwarzenberském plavebním kanálu. Po plavení, předpokládá se kolem 15:00 hod., už naváže doznění ve folklorním duchu.

Již zhruba ve 12:00 hod. by měl zahájit svůj provoz stánek folklorního souboru Libín-S Prachatice s různými pochoutkami z grilu, ale i domácími sladkostmi, samozřejmě také s nápoji. Svůj malý stánek s kávou a domácími koblihami budou mít i členové rakouského plaveckého spolku Kulturerbe Schwarzenbergischer Schwemmkanal - Böhmerwald a lesníci ze Správy toků - oblast povodí Vltavy, u toho dostanete informační materiály i drobné suvenýry.


Ing. Hynek Hladík
předseda Libín-S Prachatice, z.s. a
plavební ředitel
CZ-38301 Prachatice
+420 602272442
E-mail hladik.hynek@seznam.cz
www.schw-kan.com


V sobotu 16.09.2017 bude u hraničního potoku Ježová / Iglbach uzavřena 20. novodobá plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu. Bude to závěrečná akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož nositelem je Libín-S Prachatice, hlavním partnerem je rakouská organizace cestovního ruchu Tourismusverband Böhmerwald.

V závěru plavební sezóny se setkáme i s lesníky ze státního podniku Lesy České republiky - Správy toků - oblast povodí Vltavy, program bude obohacen o Den s LČR.

Program začíná přímo na česko-rakouských hranicích pod Svatým Tomášem ve 13:00 hodin setkáním s jihočeským folklorem. Již po prvním tanci účastníky pozdraví vedoucí folklorního souboru Libín-S Prachatice i plavební ředitel Hynek Hladík. Během odpoledne přivítají členové folklorního souboru sice na rakouském území, ale jen několik metrů od českých hranic, hosty typickým českým způsobem – chlebem a solí. Krátce před druhou hodinou předají Libíňáci za přítomnosti rakouských plavců plavebnímu řediteli letošní plavební věnec – nejen symbol česko-rakouské spolupráce na Schwarzenberském plavebním kanálu, ale také symbol končící plavební sezóny. Tento akt má již svoji tradici. Přijde řada na přípitek, na za srdce beroucí písničku, ale i na společný tanec přímo na hranicích. O půl třetí začne přečtením plavebního rozkazu poslední letošní plavení dříví, které se bude vhazovat na rakouském území a pak bude putovat do Čech. Ještě než připluje dřevo ke hranicím, položí členové Libín-S Prachatice na hladinu plavební věnec, který pak budou po několik desítek metrů doprovázet s českými lidovými písničkami. Po plavení bude pokračovat setkání s jihočeským folklorem. Pak již plavební ředitel Hynek Hladík prohlásí 20. novodobou plavební sezónu za ukončenou. Plavební věnec bude umístěn na nedaleký turistický přístřešek na břehu plavebního kanálu – Chatu Roberta Baldassariho.

Projekt Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu 2017 podpořila finančně obec Nová Pec, město Prachatice, zářijové akce získaly podporu Evropské unie z Fondu malých projektů Rakousko - Česká republiky 2014-2020.
Základní informace: Libín - S, folklorní sdružení
Další informace:http://schw-kan.com
Autor:Luděk Šorm (FOLKLOR.CZ)
organizace č.24
Aktualizace:14.09.2017 v 17:52 hodin

VYHLEDÁVÁNÍ V DATABANCE AKCÍ

Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA