PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Pátek 22.03.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Cyklotrasa Karlova Studánka-Starý Rejvíz-Karlova Studánka

Karlova Studánka - Videlský kříž - Starý Rejvíz - Vrbno pod Pradědem - Karlova Studánka

Typ: cyklo
Náročnost: náročná
Časová náročnost: celodenní
Délka: 60 km

Náročnost: poměrně náročná trasa s členitým profilem, po silnicích a účelových komunikacích, vhodná pro trekkingová kola
Občerstvení: Karlova Studánka, Rejvíz, Vrbno pod Pradědem

Popis trasy: Lázeňské středisko Karlova Studánka s klimatickými lázněmi a četnými železitými prameny leží v údolí Bílé Opavy. Ještě než vyrazíme na cestu, prohlédneme si zdejší geologickou expozici a zastavíme se u umělého vodopádu.
Vydáme se po silnici do horské osady Vidly, která bývá považována za jednu z nejchladnějších a nejčistších oblastí v regionu (KČT 6029), z turistických zajímavostí uvedeme kapli sv. Hedviky. Stoupáme do sedla Videlský kříž, kde odbočíme doprava na zelenou cyklotrasu KČT 6074 souběžnou se žlutou turistickou značkou. Cesta zpočátku stoupá a později vede úbočím Lysého vrchu. Pokračujeme stále po lesní cestě kolem Spálené chaty, u níž je odbočka k Domašovu (KČT 6074). Cesty procházející pásmem Orlíka se budeme držet až k Opavské chatě. Blízko chaty je lesní hřbitov sovětských vojáků z 2. světové války a památník antifašistického odboje. Opustíme žlutou značku směřující na Kazatelny a Rejvíz a po silničce údolím Černé Opavy přijedeme na Starý Rejvíz (KČT 6074).
Můžeme odbočit na nedaleký Rejvíz, horskou obec známou rozsáhlými rašeliništi s Velkým a Malým Mechovým jezírkem a naučnou stezkou.
Z Rejvízu pojedeme po cyklotrase KČT 55, která je souběžná s červenou turistickou trasou. Nedaleko Starého Rejvízu na Zámeckém vrchu stojí zbytky středověkého hradu Koberštejna. Tato historická památka z konce 13. století tvoří dominantu krajiny.
Údolím Černé Opavy zamíříme k Drakovu, poblíž se nachází cenná technická památka dřívější železářské výroby stará vysoká pec. Dále po proudu narazíme na další technickou památku - vodní Josefský hamr. Nad ním se rozkládá přírodní rezervace Suchý vrch s porostem suťového lesa a paleontologickými nalezišti. Na úbočí Medvědího vrchu zahlédneme zbytky věžové stavby hradu Quinburka (KČT 553).
Sjedeme do horského letoviska Vrbna pod Pradědem, v němž najdeme koupaliště, ale také mimořádně hodnotnou empírovou architekturu. Na Zámeckém vrchu najdeme zříceninu hradu Fi~rstenwalde.
Nyní máme několik možností jak se dostat do Karlovy Studánky. Nejsnadnější je cesta po silnici osadou Ludvíkov (KČT 553), ale pokud chceme do přírody, zvolíme zelenou cyklotrasu Kčt 6068, po níž vystoupáme nad Ludvíkov a lesními partiemi se dostaneme k cíli úbočím Žárového vrchu k Pytlácké chatě a k přírodní rezervaci Jelení bučina se značnou vertikální členitostí a mohutnými stromy, k Sedlové boudě a úbočím Lyry k silnici do Karlovy Studánky.

PRŮBĚH CYKLOTRASY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.cyklotrasy.cz

Typ záznamu: Cyklotrasa
AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) 2, 20.07.2003 v 20:37 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA