PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Čtvrtek 24.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

10.12.2009 Konference Moravskoslezského kraje

"MSK nejsou jen hory, je to kraj překvapivých možností trávení letní i zimní dovolené !" (hlavní sdělení z marketingového šetření společnosti Comtech)

Konference Moravskoslezského kraje pod názvem Společně správným směrem - spolupráce s partnery a medií se konala jako součást projektu Kraj mnoha barev a příležitostí pod záštitou náměstka hejtmana pro cestovní ruch Ing. Jiřího Vzientka a byla financována ze zdrojů Evropské unie.

Konferenci zahájil netradičně zpěvem Lašské hymny lašský král Zdeňa Viluš I.

Po hudebních tonech si vzal slovo náměstek hejtmana Ing. Jiří Vzientek, který přítomné ujistil o podpoře kraje v oblasti rozvoje cestovního ruchu, zejména v oblasti dotační politiky. Ve svém projevu shrnul úspěchy, ale také potřebné kroky nutné ke zkvalitnění propagace kraje, např. internetovou cestou.

Ing. Vzientek jako zástupce kraje zdůraznil zájem o ty aktéry v cestovním ruchu, kteří v roce 2009 přispěli ke zvýšení kvality a zviditelnění kraje.
Mezi oceněné, kteří převzali drobné dárky patřili:
- Lubomír Bárta, ředitel hotelu Clarion Congress Hotelu Ostrava, který obdržel ocenění za dlouhodobý přínos a pomoc českému hotelnictví a gastronomii udělené AHR
- Petr Krč, ředitel CK ATIS za obdržení ceny Grand Prix Regiontoru 2009 za produkt "Dovolená s vozíkem - bezbariérové pobyty pro každého"
- Milan Michna, provozovatel turistické atrakce Lanové centrum Tarzanie, který získal v soutěži CzechTourismu Kudy z nudy 1. místo v kategorii Adrenalin
- MIC Krnov, které získalo v soutěži ATIC ocenění "Nejlepší IC v Moravskoslezském kraji"
- společnost Šmíra Print, s.r.o za 1. místo v soutěži Tourpropag 2009 v kategorii Podnikatelská tiskovina (produkt Relax v podhůří Beskyd)

Další běh konference se nesl v duchu "skládání účtů" a "nových vizí", kdy nejdříve kladně zhodnotil návštěvnost Moravskoslezského kraje v nelehkém uplynulém období náměstek ministra Ing. Jiří Koliba a ředitelka odboru cestovního ruchu Bc. Jitka Fatková z Ministerstva pro místní rozvoj.

Paní Veronika Váňová z CzechTourismu přiblížila přítomným připravované aktivity projektů IOP a dále se věnovala poslání nového seskupení Celostátního kolegia cestovního ruchu ČR. Zdůraznila, že zastoupení kraje přes profesní sdružení má velký význam při prosazování zájmů rozvoje CR a ž na úroveň regionů.

Na vystoupení navázal člen správní rady Asociace turistických regionů pan Zdeněk Zerzáň, který připomenul negativní dopady neexistence společného řízení organizace cestovního ruchu v republice a také problematiku rozdělení přirozených turistických destinací hranicemi krajů.
Řešením může být kvalitně zpracovaný podklad pro zákon v cestovním ruchu, který by nastolil systém řízení cestovního ruchu.

Legislativa však k samotnému rozvoji cestovního ruchu nestačí, musí jít souběžně s rozvojem nabídky a zvyšováním její kvality. O tom hovořili mj. pan Ing. Václav Stárek tajemník AHR za oblast ubytování a stravování a pan Ing. Miroslav Fabián ze Sdružení pro rozvoj MSK za oblast dopravy.

O problematice legislativy hovořila také návštěva ze zahraničí - ze sousedního Slovenska, Bc. Iveta Chabadová, vedoucí odboru regionálního rozvoje ze Žilinského samosprávného kraje, která přiblížila připravovaný zákon o turisme v SR. Velmi inspirativní byly také její příklady marketingové podpory turistické nabídky z krajských zdrojů.

Velmi zaujal také druhý zahraniční host - Adam Hajduga ze Slezského vojvodství z Polska, který na vlastním příkladu ukázal, že industriální památky a jejich návštěvnost může patřit k rozvojovým prioritám také Moravskoslezského kraje.

Další příspěvky se již věnovaly Moravskoslezskému kraji a jeho aktivitám - minulým i budoucím. Pro všechny přítomné byly zajímavé výsledky nejnovějších marketingových šetření i vystoupení zástupců jednotlivých turistických oblastí MSK a Moravskoslezského klastru cestovního ruchu KLACR.

Závěr informačně bohaté konference patřil odborníkům na media, kteří přispěli radou, jak více mediálně zviditelnit krásy Moravskoslezského kraje a jeho turistickou nabídku.

Mgr. Eva Torčíková

Zveřejněno 15.12.2009 v 18:49 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA