PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Čtvrtek 24.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

GO a REGIONTOUR 2010 - výstaviště žilo cestováním

Ve dnech 14.1.2010 - 17.1.2010 proběhl na brněnském výstavišti již 20. mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO a 19. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR.

Tradičních středoevropských veletrhů cestovního ruchu se zúčastnilo 1085 vystavujících firem z 19 států na ploše 10 180 m2 . Největší nápor na pokladnách překvapivě zaznamenali už první den veletrhu, kdy branami výstaviště prošlo téměř 11 tisíc profesionálů.
V prvních dvou dnech si veletrhy prohlédlo více než 18 tisíc registrovaných odborníků. Celková návštěvnost podle odhadu překoná loňských 32 tisíc osob. Zahraniční návštěvníci přijeli ze 14 zemí, především ze sousedního Slovenska a Polska, ale jednotliví zájemci dorazili také z Austrálie, Malty nebo Egypta.
Veletrh REGIONTOUR opětovně představil turistickou nabídku všech krajů České republiky, tuzemských regionů, měst, incomingových agentur a ve zvýšeném počtu i regionů z okolních zemí. Díky přestěhování do nového pavilonu P se celý REGIONTOUR včetně doprovodného programu vešel pod jednu střechu. Návštěvníci přivítali nové produktové členění, které jim usnadnilo orientaci v nabídce turistických produktů.

Stánek Moravskoslezského kraje se nacházel ve zcela novém pavilonu "P" Brněnského výstaviště pod číslem 102 a zaujímal historicky největší plochu 255 m2. Přinesl pestrou a ucelenou nabídku turistických možností, prostřednictvím propagačních materiálů, včetně nového, nazvaného "Morava a Slezsko - Průvodce pěšího turisty", který vznikl jako už šestý projekt 4 moravských krajů, tj. Moravskoslezského, Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského.
Součástí stánku byla i společná prezentace partnerů kraje, kterými jsou města Bruntál, Krnov, Vrbno pod Pradědem, Rýmařov a Euroregion Praděd (za Jeseníky), Statutární město Ostrava, Sanatoria Klímkovice a OIS Ostrava (za Ostravsko), Statutární město Karviná a Lázně Darkov, Regionální rada Třinecka (za Těšínské Slezsko), Statutární město Opava a MIC Opava, Region Hlučínsko a další subjekty z této turistické oblasti (za Opavské Slezsko). Dále Poodří - Moravské Kravařsko, Agentura Beskydy - Valašsko, spolu s městy Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Štramberk, Kopřivnice, Hukvaldy a mnoho dalších subjektů z Beskyd (za Beskydy). Podruhé zde bylo zastoupeno i sdružení více subjektů z Moravskoslezského kraje z veřejné a podnikatelské sféry cestovního ruchu - KLACR, jehož úkolem je poskytovat konkrétní nabídku balíčků a produktů v Moravskoslezském kraji. Rovněž podruhé se na společném stánku prezentovala muzea a galerie. Důvodem je snaha o jejich větší zapojení do cestovního ruchu a přiblížení jejich nabídky široké veřejnosti.
Tradičně se na stánkové expozice prezentovali i příhraniční partneři kraje, a to Žilinský samosprávný kraj ze Slovenska a Slezské vojvodství z Polska.

Zveřejněno 19.01.2010
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA