PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Čtvrtek 24.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

TECHNICKÉ ATRAKTIVITY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Konference cestovního ruchu "Moravskoslezský kraj - kraj technických atraktivit"

V pátek 12. března 2010 se na ostravském výstavišti konala konference cestovního ruchu "Moravskoslezský kraj - kraj technických atraktivit". Konference byla pořádána pod záštitou náměstka hejtmana kraje Jiřího Vzientka a za účasti představitelů Slezského vojvodství z Polska, zástupců Národního památkového ústavu, regionálních muzeí a odborníků z oblasti cestovního ruchu. Tato akce je součástí projektu Kraj mnoha barev a příležitostí II, který je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a je zde alokováno cca 30 mil. Kč.

"Moravskoslezský kraj nabízí také mnoho technických atraktivit, které činí tento region odlišným a unikátním od ostatních turistických regionů v České republice. Proto jsme se rozhodli využít tuto odlišnost a pokusit se nalákat návštěvníky nejen našeho kraje a ukázat zároveň polským návštěvníkům z příhraniční oblasti, že i u nás je množství technických staveb a zajímavostí, tzn. pozůstatků neobyčejně silné industriální minulosti regionu," konstatoval v úvodu svého vystoupení Jiří Vzientek.

Inspirací projektu, jež je součástí veletrhu cestovního ruchu "Dovolená a region 2010" na ostravském výstavišti, který se v těchto dnech koná (12. - 14. březen 2010), bylo vystoupení polských partnerů ze Slezského vojvodství z Katovic (Polsko) na konferenci uskutečněné na podzim loňského roku v Ostravě. Ti na projektu technických památek pracují již několik let a jejich bohaté zkušenosti se dají využít v našem regionu.

Jedno z nejzajímavějších vystoupení dnešní konference byla prezentace Adama Hajdugy ze Slezského vojvodství, který informoval širokou odbornou veřejnost o polském projektu zaměřeném na technické památky.

Moravskoslezský kraj by chtěl v budoucnu navázat na tento projekt a pokusit se tak podobným způsobem prezentovat historické a technické skvosty našeho regionu. Je to další možnost jak propagovat náš kraj doma i v zahraničí.

Následným počinem bude konání prezentace Moravskoslezského kraje v obchodním centru Sféra v Bielsko-Biale, dne 19. -20. 3. 2010 a o týden později, tj. 26.-28.3. 2010, na Veletrhu cestovního ruchu Glob Katovice.

Moravskoslezský kraj sousedí se Zlínským a Olomouckým kraje, s Polskem a Slovenskem, a je plným kontrastů a příležitostí. Mix nádherné přírody, sportovních zařízení, relaxačních center, množství kulturních, architektonických, sakrálních a technických památek, to vše tvoří pestré výjimečné území Moravskoslezského kraje.

Kraj je rozčleněn do šesti atraktivních turistických oblastí, z nichž každá má svůj specifický a neocenitelný ráz. Beskydy mohou kromě své krásné přírody nabídnout řadu památek lidové architektury. Ostravsko pak má svůj specifický a výjimečný charakter, daný tradicí hlubinné těžby černého uhlí. Tomu odpovídají četné technické atraktivity aspirující díky své jedinečnosti na zápis do seznamu památek UNESCO. Region Opavského Slezska nabízí širokou paletu památek, zejména zámky, historická města a také zachovalé vojenské pevnosti. Jeseníky jsou oblíbeným cílem turistů, a to nejen díky přírodním zajímavostem, ale také nejstarší úzkokolejce ve střední Evropě s parním vlakem. Těšínsko je malebným územím u hranic s Polskem, rovinaté louky tu přecházejí přes zvlněné kopce až po horské hřbety Beskyd a Jablunkovského mezihoří.

Zveřejněno 15.03.2010 v 09:48 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA