PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Středa 23.10.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Rodině všeumělů se daří i na Osoblažsku

Podnikají v ekoturistice, provozují grafické studio a zabývají se i uměleckými řemesly. Manželé Lenka a Přemysl Drozdovi jsou úspěšní i na Osoblažsku.

V sídle manželů Drozdových, v Přemyslovském dvoře ve Slezských Pavlovicích, se návštěvníci nudit nebudou. Pokud nevyužijí možností malebné krajiny Osoblažska k cykloturisti-ce, in-linu nebo pěší turistice, mohou se zde projet na koni, nebo se učit historickému šermu. Kutilové si mohou zkusit práci v archaické kovářské dílně, nebo už v moderně vybavených prostorách přičichnout k truhlařině. Ženy mají možnost navrhnout si vzory k ubrusům pomocí technik patchworku. Manželé Drozdovi ještě plánují postavit i hrnčířskou dílnu.

„Přišli jsme na Osoblažsko před čtyřmi lety, abychom si zde splnili svoje sny, a podnikali především v oborech, které nás baví. Postupně přestavujeme starý statek, ze kterého chceme udělat centrum netradiční turistiky. Oběma se nám právě líbí ta celkem nedotčená krajina, kde při procházkách narazíte na spoustu zajímavé zvěře i rostlin,“ shodují se v názoru oba manželé.

„Vím, že tady je vysoká nezaměstnanost a někteří lidé to už vzdali a berou jenom dávky. Ale možností, jak podnikat tu není málo. Já jsem například začala nedávno vyučovat předškoláky angličtinu a už jich tady mám třiadvacet,“ doplňuje Lenka Drozdová.

Pracovní záběr a rozsah aktivit od obou sympatických třicátníků je neskutečný.
Činí se v obecním zastupitelstvu, Lenka vede knihovnu, pracuje s postiženými, organizuje zájmové kurzy patchworku. Přemysl se zabývá historickým šermem, uměleckou kovařinou, jezdectvím a jako vyučený řezník připraví pro zájemce zabijačku. Při tom každého jistě překvapí, že jejich hlavním zdrojem příjmů je práce s počítačem, provozují totiž úspěšné grafické studio pro televize a další média. Podíleli se například na tvorbě Top star magazínu pro televizi Prima.

„K večeru, když mám ještě ruce od hnoje, jak uklidím stáje, tak sednu k počítači a začnu dělat,“ říká s nadsázkou Přemek.

Všechny aktivity, kdy spolupracují s řadou spolků a sdružení v celém kraji, nejsou jenom zaměřené na výdělečnou činnost. „V našich dílnách se mohou místní naučit řemeslu, kterým se pak mohou živit, anebo si přivydělat. Doufám, že alespoň u některých se nám tu chuť k podnikání nakonec podaří nastartovat,“ dodává Přemysl Drozd.

5 plus 2 Bruntálsko,
ze dne 6.června 2013

DALŠÍ INFORMACE: Přemyslovský dvůr

 
Zveřejněno 06.06.2013 v 19:29 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA