PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Pátek 19.07.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

SOUZNĚNÍ 2014

16. Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel.
11. - 16. 12. 2014 – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.
CONSONANCE 2014: 16th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 11th to 14th December 2014

Už pošestnácté vyjde šťastná hvězda nad mezinárodním festivalem adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. „Souznění objevuje, rozvíjí a postupně představuje jednak bohaté zvyky vymezené dobou adventu a Vánoc, ale zároveň také tradice duchovní a religiózní,“ přibližuje zásadní festivalový rys organizátor akce Zdeněk Tofel.

O úvodní koncert letošního ročníku se 11. prosince postará MARTIN CHODÚR. Ostravského hudebníka doprovodí v malebném kostele ve Václavovicích kapela MACH5 a navíc si s ním zapěje desetičlenný gospelový sbor.
„Koncert se ponese ve velmi svátečním duchu. Chtěl bych lidem přinést do srdcí tu pravou vánoční atmosféru. Atmosféru nejenom štěstí a odpočinku, ale také návratu k těm nejtradičnějším hodnotám, jako jsou láska, přátelství a rodina,“ informuje MARTIN CHODÚR.
Jako obvykle dostane během Souznění prostor také duchovní hudba. V kostele svatého Jana a Pavla ve Frýdku-Místku tak 12. prosince vystoupí seskupení SOCIETAS INCOGNITORUM. Jeho umělecké zaměření připomíná významného skladatele Giovanni Battista Alouisiho (cca 1600 - 1665), který přinesl na Moravu z Itálie nový hudební styl nazvaný později baroko.
„Alousiho skladby náleží k tomu nejkvalitnějšímu repertoáru, který se hrál v duchovním prostředí velkých hudebních center barokní Moravy. V rámci Souznění zařadíme výběr nejlepších skladeb, které vyšly z pera tohoto výjimečného hudebníka,“ uvádí za SOCIETAS INCOGNITORUM jeho umělecký vedoucí Eduard Tomaštík.

Originalita a žánrová pestrost
Festivalový kolotoč se pak naplno roztočí v Kozlovicích, kde 13. prosince bude oblíbený vánoční jarmark opět přehlídkou originality a neotřelých nápadů. Svou zručnost a řemeslnou šikovnost totiž ukážou lidoví řemeslníci. „Samozřejmostí je bohaté gastronomické menu, přičemž příchozí si jako obvykle pochutnají na regionálních i zahraničních specialitách,“ připojuje Zdeněk Tofel.
Pestrý hudební šálek zamíchají například hosté z Moldavska TALANCUTA. Ze slovenského Strečna zavítají na Souznění komorní soubor staré hudby FLAUTUS VOCIS a ženská spevácka skupina ZVONICA, z Oravské Poľhory pak dětská gajdošská muzika BESKYD, z jižních Čech Prácheňský soubor písní a tanců ze Strakonic, z Ostravy cimbálová muzika KONOPJAN a z Frýdku-Místku DFS ONDRÁŠEK.

Na domácí folklorní notu pak zahrají a zazpívají Dětský soubor Valášek, SLPT Valašský vojvoda, cimbálová muzika Konopjan, Dechová hudba Kozlovice a Divadelní společnost Kozlovice atd.
V kostele sv. Michaela a sv. Barbory se představí Zpěváčci a BROLN, který v rozšířeném obsazení nabídne se svými sólisty pastýřskou mši s ryze moravskou melodikou Missa pastoralis in C boemica. „Jedná se o dílo Josefa Schreiera, což byl moravský barokní skladatel z první poloviny 18. století, který komponoval chrámovou hudbu a lidové operety,“ doplňuje Zdeněk Tofel.

Hvězdou Galakoncertu bude Dan Bárta
Následně se Souznění se svým Galakoncertem přesune 14. prosince do ostravského Domu kultury města Ostravy. Grandiózní finále bude patřit charismatickému DANU BÁRTOVI a jeho projektu Illustratosphere.
„Představíme průřez celou svou tvorbou, zahrajeme novinky z aktuálního úspěšného alba Maratonika a přidáme i staré skladby v novém kabátě,“ vyjmenovává stěžejní body svého vystoupení hlasový ekvilibrista DAN BÁRTA.
Návštěvníci zároveň nahlédnou do bohaté a nevšední folklorní kuchyně moldavského seskupení TALANCUTA, kozlovického Valašského vojvody a Prácheňského souboru písní a tanců ze Strakonic, které doplní komorní soubor staré hudby FLAUTUS VOCIS. Jeho doménou je naopak renesanční hudba. V Domě kultury města Ostravy představí své umění také tvůrci uměleckých řemesel z domova i zahraničí. Mlsné jazýčky určitě potěší ochutnávka tradičních specialit a nápojů.
Během Galakoncertu dojde k předání charitativního daru. Finanční sbírka bude probíhat během všech čtyř festivalových dnů.

Tento projekt je realizován za podpory Moravskoslezského kraje, Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, Ministerstva zemědělství České republiky, statutárního města Frýdek-Místek, obce Kozlovice, obce Václavovice, obce Hukvaldy a všech našich významných partnerů.
 
MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF.

Další informace na www.souzneni-festival.cz

Ředitel a dramaturg festivalu:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@o2active.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/739091226


 
Zveřejněno 23.11.2014 v 02:07 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA