PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Úterý 04.08.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Podzimní pozvánka na zámek v Linhartovech

Zámek v Linhartovech zve návštěvníky k podzimním prohlídkám - potrvají až do 31. října.

Kde nás najdete?

Zámek Linhartovy naleznete na půli cesty mezi Krnovem a Městem Albrechticemi. Byl vybudován v druhé polovině 16. století přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo.

Za dobu svojí existence několikrát zchátral, v současnosti je postupně rekonstruován. Mimo nových i stálých výstav se pravidelně na něm koná řada kulturních událostí. Jarmarky, noční prohlídky zámku, koncerty, divadelní, představení a prohlídky zámku.

Co můžete spatřit v interiérech zámku?

Stálou expozicí na zámku v Linhartovech je expozice keramiky Jana Kutálka. Loni se těšila velkému zájmu expozice starých fotoaparátů zapůjčená Lubomírem Volfem z Města Albrechtic. Proto jsme její hlavní část ponechali i v této sezóně.

V hlavní výstavní síni je umístěná nádherná kolekce velkoplošných obrazů krnovské výtvarnice Dáši Lukůvkové. Přestože je do Vánoc relativně ještě dost času, v zámeckých prostorách je od začátku sezóny výstava pod názvem Kouzlo vánočního času.

Ve spolupráci se Slezskou tvorbou v Opavě organizátoři nainstalovali do několika místností pět tisíc vánočních baněk, přes dvě stě betlémů, kterým vévodí 3,60 metrů vysoký pomocný. A protože k vánocům patří pohádky, mohou se malí návštěvníci posadit na obřího maxipsa Fíka nebo podat ruku jeho kamarádce Áje.

Velký úspěch sklidily v loňském roce postavičky z Chaloupky na Vršku od Šárky Váchové, proto jsme v letošním roce umístili zimní Chaloupku na Vršku. Jednotlivé expozice jsou doplněny ilustracemi Edity Plickové.

Tradicí se stala spolupráce s pražským Poštovním muzeem. Letos můžete spatřit známkovou tvorbu pod názvem Po stopách Kamila Lhotáka. V expozici Vzpomínka na maminku si mohou návštěvníci prohlédnout figurální tvorbu akademické sochařky Anděly Genzerové z Prahy, která se dožila 101 let a tvořila do poslední chvíle svého života.

Výstava s názvem Krása mramoru představí dvě výtvarnice - Terezii Regnerovou a Veroniku Priehodovou, které žijí v Italské Carraře. Na chodbě v prvním patře mají výstavu obrazů polští výtvarníci Zbišek Gizela a Jurek Kaleta. V přízemí je umístěn soubor fotografií Petra Slavkovského z Vrbna pod Pradědem.

Vše si můžete prohlédnout do 31. října. Vždy v sobotu nebo neděli od 10 hodin do 15 hodin. Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč.

Prohlídky se konají v každou celou hodinu, poslední v 15:00. Interval mezi prohlídkami je 60 minut. Budete-li mít zájem si zámek prohlédnout mimo otevírací dobu (minimální počet 10 osob), kontaktujte nás.

Více naleznete na http://www.zameklinhartovy.cz/
Text čerpán z webu
http://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/bruntal/4650-33668-podzimni-pozvanka-na-zamek-v-linhartovech.html

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 13.10.2015 v 19:04 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA