PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Pátek 19.04.2019
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

17. ročník SOUZNĚNÍ

Mezinárodním festivalem adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění, který letos oslaví své sedmnácté narozeniny. Ve svátečním období 10. - 13. 12. 2015 opět přiláká návštěvníky svým bohatým program, který se bude konat na čtyřech místech Moravskoslezského kraje – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice, Ostrava

CONSONANCE 2015: 17th International Festival of Advent and Christmas Traditions, Carols, and Handicrafts - 10th to 13th December 2015.

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel. 10.-13. 12. 2015
– Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice (Beskydy), Ostrava.

Souznění je multižánrový festival. Nejen folklorní, duchovní a autorská hudba naplní v čase předvánočním prostory kostelů, koncertních síní a exteriéry v rámci už sedmnáctého ročníku mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel Souznění. K této ojedinělé akci, jejíž vznik se datuje do roku 1999, neodmyslitelně patří i umělecká řemesla, výstavy a lidová gastronomie. Během čtyř dnů na čtyřech různých místech Moravskoslezského kraje – Václavovice, Frýdek-Místek, Kozlovice, Ostrava – nabídne festival skutečně bohatý sváteční program. Během festivalu proběhne charitativní sbírka pro potřebné ve spolupráci s Oblastní Charitou Frenštát p. R

Slavnostního zahájení sedmnáctého ročníku festivalu Souznění se ve čtvrtek 10. prosince ujmou v kostele sv. Václava ve Václavovicích Hana a Petr ULRYCHOVI se skupinou JAVORY. Během svátečního oncertu zazní kromě méně známýc h vánočních písní také jejich nejznámější autorská tvorba. Páteční program 11. prosince se přesune do farního kostela sv. Jana a Pavla ve Frýdku - Místku, ,který bude patřit tradičně duchovní hudbě. Novodobou rekonstrukci barokního cyklu podle nově nalezenéh o dobového tisku Loutny české Adama Václava Michny zde představí špičkový soubor ENSEMBLE INÉGAL pod uměleckým vedením dirigenta Adama Viktora.
Festivalová stavidla se naplno protrhnou se svou programovou nabídkou o víkendu. V sobotu 12.prosince se moho u návštěvníci těšit na tradiční Vánoční jarmark v Kozlovicích plný lidových řemesel, regionálních i zahraničních pokrmů s koštem vybraných nápojů. To vše bude doprovázeno hudebním a hraným programem, o který se postarají účinkující z blízkého i dalekého okolí. Z východního Slovenska přijedou představit tradice svátečního času horního Šariše ĽUDOVÁ HUDBA STANA BALÁŽA a sólistky Folklórnej skupiny Ráslavičan z Raslavíc. Z domácích zástupců se v Kozlovicích představí Hanácký soubor písní a tanců KLAS Kralice na Hané, cimbálová muzika KONOPJAN z Ostravy. Z kozlovických pak vystoupí DFS Valášek, SLPT Valašský vojvoda, Dechová hudba Kozlovice, SPV Kozlovice, Pěvecký sbor ZŠ Kozlovice, Klávesová škola Lenky Lepíkové a Schola. Také letos zpestří sobotní program Divadelní společnost Kozlovice se svým živým betlémem a příjezdem Tří králů na koních.

Závěrečný den festivalu bude patřit Ostravě. V neděli 13. prosince nejprve obohatí v dopoledních hodinách v Chrámu Panny Marie Královny v Mariánských Horách slavnostní Mši svatou vystoupení festivalových hostů. Poté se přesuneme do divadelního sálu Domu kultury města Ostravy na večerní slavnostní Galakoncert. Vystoupí zde a závěrečnou tečku za sedmnáctým ročníkem udělá svým svátečně laděným repertoárem jeden z našich nejlepších zpěváků KAMIL STŘIHAVKA společně se svou rozšířenou kapelou. V první části Galakoncertu nebudou chybět – jeden z nejlepších hanáckých souborů KLAS z Kralic na Hané, laureát MFF Strážnice 2015 vynikající slovenská ĽUDOVÁ HUDBA STANA BALÁŽA a sólistky Folklórnej skupiny Ráslavičan z Raslavíc a další festivaloví hosté.
Než však samotné velkolepé finále započne, představí se návštěvníkům ve vestibulu DK MO lidoví tvůrci s uměleckými řemesly a můžete ochutnat kulinářské speciality.
Sváteční náladu zde navíc obohatí svým vystoupením festivalové kapely

MF Souznění je přidruženým členem prestižní celosvětové organizace CIOFF

SOUZNĚNÍ 2015
www.souzneni-festival.cz

Ředitel a dramaturg festivalu:
Produkce:
Zdeněk Tofel
e-mail: tofel.zdenek@post.cz
mobil: +420/604245814

Produkce:
Věra Tobolová
e-mail: veratobolova.fm@seznam.cz
mobil: +420/73909122

Mediální zastoupení:
Kamila Benková
e-mail: zde benkovakamila@gmail.com
mobil:+420/724066724

Fotky z 16. ročníku festivalu Souznění:
fotograf Werner Ullmann

Seskupení Societas Incognitorum v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
Seskupení Societas Incognitorum v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku
Komorní soubor staré hudby Flautus Vocis
Komorní soubor staré hudby Flautus Vocis
Valašský vojvoda Kozlovice
Valašský vojvoda Kozlovice
Vatra Horelor z Moldavska
Vatra Horelor z Moldavska
Dan Bárta s Illustratosphere na Galakoncertu v Domě kultury města Ostravy
Dan Bárta s Illustratosphere na Galakoncertu v Domě kultury města Ostravy

 
Zveřejněno 15.10.2015 v 20:05 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA