PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Sobota 05.12.2020
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

ČTVRTEČNÍ GLOSY 22.10.2020

Miroslava Macka

Jak to říkal profesor Zrzavý na jaře, když kritizoval vládu za její přístup k epidemii koronaviru? Kolikrát to chcete zopakovat? Dvakrát, třikrát, padesátkrát?
K tomu dodávám: z historie podobných epidemií vyplývá, že s vysokou pravděpodobností přijde ještě třetí vlna, pak už bude populace dostatečně promořená, ti, co měli zemřít, budou mrtví, covid 19 se stane jen jednou z mnoha virových infekcí, jen následky hysterické nepřiměřené reakce vlád společností, které zapomněly, že smrt je nedílnou součástí života a snažily se každého zachránit, byť byl těsně před smrtí, a to bez ohledu na sekundární a terciální následné oběti, nás budou pronásledovat léta a změní společnost dramaticky k horšímu.

Hamáček je koronapozitivní. Zřejmě nenosil roušku a nedodržoval rozestupy, protože to je přece dokonalá ochrana. Vlastně, on se ten virus šíří aerosolem, takže roušky a rozestupy nepomohou, jak říká Vladimír Ždímal, vedoucí Oddělení chemie a fyziky aerosolů Ústavu chemických procesů Akademie věd České republiky. Někteří z nás to ovšem tvrdí od počátku, spolu s tím, že jedinou ochranou je genetické vybavení a životní styl vedoucí k vysoké imunitě…

Vzpomínáte, jak naši politici nechtěli jít „švédskou cestou“, neboť znamená spoustu zemřelých a učinili raději brutální lockdown?
V době od 8. X. do 20. X. zemřelo ve Švédsku 15 lidí s pozitivním testem. U nás za stejné období 752.

Ta podobnost! Stíhá lidstvo jedna rána Osudu za druhou? Málo se modlíte a nedodržujete Desatero! (Málo nosíte roušky a nedodržujete nařízení!) Plaťte bohabojně desátky a důvěřujte Bohu. (Pracujte, držte huby a důvěřujte vládě).

Podle vládního návrhu peníze z Bruselu pomohou dlouho zanedbávaným a plundrovaným severním Čechám:
Desítky miliard z Bruselu určené pro obnovu Ústeckého kraje budou inkasovat největší tuzemské koncerny. Ve výčtu nechybí ČEZ, kde většinu akcií drží český stát, Unipetrol kontrolovaný polskou vládou, holding EPH Daniela Křetínského, akciovka Cínovecká deponie jeho miliardářského kolegy Karla Janečka. A na nejdražší projekt, výměnu kotlů v chemičce Lovochemie za šest miliard, zase žádá podporu Agrofert vlastněný svěřenskými fondy Andreje Babiše.
Doufám jen, že voliči (nejen ze severních Čech), kteří zakrátko budou mít dost daleko zu ruky do huby, jsou natolik ducha mdlého, že jim něco takového nevadí.

Češi jsou smějící se bestie:
Prohlášení vlády: "Ukázalo se, že koncept Česka jako státu byl příliš ambiciózní. Děkujeme občanům za účast a oznamujeme, že od páteční půlnoci funguje bývalá tzv. Česká republika jako úniková hra. Pravidla budou zveřejněna na webu a twitterovém účtu profesora Prymuly."

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 22.10.2020
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA