PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Neděle 25.02.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

22. ročník Mezinárodního festivalu Souznění

Rytířský sál Frýdeckého zámku bude hostit obdivovaného houslového virtuosa Václava Hudečka a fenomenální umělce MF Souznění
FRÝDEK-MÍSTEK, 4. 12. 2020 - Generacemi obdivovaný houslista Václav Hudeček, vynikající cemballista Martin Hroch, uznávaná mezzosopranistka Jana Hrochová, unikátní Benda Quartet a jako host i kontrabasista Janáčkovy filharmonie Lumír Kavík se sejdou ve čtvrtek 10. 12. v Rytířském sále Frýdeckého zámku, aby v době adventu potěšili milovníky hudby. Vystoupí v programu nazvaném „Adventní zámecká kratochvíle“, který je součástí 22. ročníku Mezinárodního festivalu Souznění. Festival ze svého rozpočtu podporuje Moravskoslezský kraj a také statutární město Frýdek-Místek.
Výjimečné situace si žádají výjimečný přístup a pořádání koncertu vážné hudby prostřednictvím webové aplikace YouTube výjimečné je. Prožitek koncertu bude bezesporu jiný, protože žádná špičková technika nenahradí přímý audiovizuální kontakt, nicméně koncert bude moci zhlédnout více zájemců a to je bezesporu výhoda. Sledovat jej bude možné na obrazovkách chytrých televizorů, ale i notebooků anebo telefonů z pohodlí svých domovů. Věřím, že koncert zhlédnou nejen příznivci vážné hudby, ale třeba z pouhé zvědavosti i ti, kteří se o ni dosud nezajímají, a třeba se překvapivě stanou jejími fanoušky,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.
Ve frýdecko-místeckém programu MF Souznění zazní hudba velikánů, jakými jsou J. S. Bach, W. A. Mozart, G. F. Händel či F. J. Haydn. Vše bude kvůli přetrvávající pandemické situaci vysíláno na YouTube. Koncert ze zámku konkrétně na kanálu Festival Souznění (v provozu bude před začátkem přenosu). Současně bude koncert natáčet Český rozhlas a jeho sestřih rozhlas odvysílá na stanici Vltava na Štědrý den v pořadu Polední koncert, a to pod názvem Štědrodenní zámecká kratochvíle.
Celý festival Souznění bude tento rok naprosto jiný, než kdykoli v historii. Jeho mottem je letos příznačné: „Vzdáleni v prostoru, blízcí v prožitcích“. Z velké části proběhne v on-line prostoru a počítá s mnohými premiérami. Poprvé se bude konat pět dnů, poprvé budou umělci vystupovat pod okny seniorských domovů. Konkrétně ve Frýdku-Místku by to v sobotu 12. 12. mohly být, pokud to situace dovolí, hned dva domovy seniorů. Jejich obyvatele by od 14 hodin chtěly potěšit Kapela Lipka z Jablunkova, Bálešáci z Uherského Hradiště, cimbálová muzika Konopjan a soubor lidových písní a tanců Valašský vojvoda.
MF Souznění během svého letošního pětidenního programu nabídne již tradičně adventní a lidovou hudbu. Začne ale netradičně ve středu 9. 12. koncertem Davida Kollera, autora mnoha dnes již klasických hitů a lídra legendární rockové skupiny Lucie. David Koller vystoupí v přímém přenosu ve Studiu I Českého rozhlasu Ostrava. Koncert bude nahráván a bude také k vidění on-line na YouTube.
Hned ve čtvrtek 10. 12. naváže na festivalové dění zmíněný koncert ve Frýdku-Místku. Na pátek 11. 12. se pak chystá vystoupení dívčí kapely Vesna zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, která za svou debutovou desku Pátá bohyně (2018) získala nominaci Cen Anděl na „Objev roku“. Skupina zahraje v přímém přenosu ve Studiu I Českého rozhlasu v Ostravě a rovněž na YouTube.
Po loňském úspěchu se pořadatelé MF Souznění rozhodli i letos zopakovat spolupráci s frontmanem kapely Lake Malawi Albertem Černým, kterého publikum velmi dobře zná díky jeho hudebním kvalitám i díky jeho nedávnému televiznímu angažmá. To se ostatně týká i Kláry Vytiskové, někdejší porotkyně známé hudební soutěže SuperStar. Uvedení umělci vystoupí v neděli 13. 12. na Hukvaldech a jejich koncerty budou opět k vidění na YouTube.

Tím ale výčet zajímavostí 22. ročníku MF Souznění zdaleka nekončí. Na své posluchače a on-line diváky čekají také folklorní uskupení. Za všechny třeba dětský soubor Valášek, Valašský vojvoda, kapela Lipka z Jablunkova, cimbálová muzika Konopjan, Bálešáci z Uherského Hradiště či Dechová hudba Kozlovice. Vystoupení vybraných souborů se letos poprvé v historii festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel přenese také na venkovní prostranství do Hukvald. Tam se, pokud to vzhledem ke zvládání pandemie covid-19 půjde, postaví i řemeslné stánky. Řemesla a dobroty ale zájemci v každém případě najdou i na virtuálním „adventním trhu“ na webu www.souzneni-festival.cz

„Děkujeme všem, kteří nás podporují v nelehké době. Festival děláme navzdory velkým překážkám a s obrovským nasazením, protože nás pohání snaha vnést lidem do domovů alespoň trochu klidné adventní a vánoční atmosféry,“ říká ředitel a dramaturg MF Souznění Zdeněk Tofel.

Generálním partnerem 22. ročníku MF Souznění je Moravskoslezský kraj. Významným partnerem je statutární město Frýdek-Místek. Záštitu nad MF Souznění převzal za Frýdek-Místek primátor Michal Pobucký.
YouTube kanály, které budou aktivní pro sledování živých přenosů koncertů:
Koncerty Českého rozhlasu a Festival Souznění
KONTAKT PRO MÉDIA: Eva Kijonková, PR MF Souznění , tel. 721 857 097

Klidný Advent přejí Eva Kijonková, PR MF Souznění a Zdeněk Tofel

Zveřejněno 05.12.2020 v 10:12 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA