PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Středa 16.07.2025
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Školení pracovníků turistických informačních center

BRNO - Včera se v budově Krajského úřadu uskutečnil 2. ze čtyř seminářů pro pracovníky turistických informačních center Jihomoravského kraje.
"Cílem školení je poskytnout účastníkům co nejvíce praktických informací, které využijí při sběru, zpracovávání a poskytování turistických informací tak, aby TIC byla aktivní a užitečnou součástí struktury cestovního ruchu v Jihomoravském kraji", uvedla jeho organizátorka Štěpánka Orsáková.
Školení pracovníků TIC Jihomoravského kraje
Seminář zahájil ing. Ivo Minařík, vedoucí odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu, a předal slovo ing. Petru Kratochvílovi z České centrály cestovního ruchu. Tématem jeho přednášky byl stávající systém a organizace cestovního ruchu v ČR, srovnání s vybranými příklady ze zahraničí. Mj. hovořil o programech rozvoje cestovního ruchu v regionech a o marketingovém managementu turistické destinace Jihomoravského kraje.
Druhý programový blok semináře byl v režii Luďka Šorma, ředitele sekretariátu Asociace turistických informačních center ČR a provozovatele Informačního centra města Pardubic. Objasnil smysl a poslání profesního sdružení (cechu) turistických infocenter, zevrubně se zabýval definicí informačního centra, činnostmi hlavními i vedlejšími (doplňkovými), společenským a ekonomickým významem IC pro region i vztahy s ostatními subjekty cestovního ruchu. V diskusi s účastníky analyzoval možnosti právní formy IC v ČR, problematiku značení [i], ekonomiku provozu infocentra a shodl se s přítomnými na potřebě vytvoření vzorových rámcových rozpočtů finanční náročnosti různých kategorií rozsahu a kvality poskytovaných služeb. Závěr semináře byl věnován praktické ukázce metodiky práce s informacemi.
Zájem účastníků o svůj odborný profesní růst, jenž z atmosféry semináře vyzařoval, byl příjemnou odměnou pro všechny organizátory i lektory. Pro Asociaci turistických informačních center ČR je i velkou motivací (a zároveň příslibem) k dalšímu rozšiřování členské základny a k postupnému zlepšování podmínek a kvality fungování naší specifické profese.

(šm)

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 02.04.2003 v 18:39 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA