PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ BESKYDY a VALAŠSKO - turistický subregion POODŘÍ - turistická oblast TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO - turistická oblast OSTRAVSKO - turistická oblast OPAVSKÉ SLEZSKO - turistická oblast JESENÍKY - turistická oblast HLAVNÍ STRANA Okres Bruntál (region NUTS 4) Okres Karviná (region NUTS 4) Okres Ostrava (region NUTS 4) Okres Frýdek-Místek (region NUTS 4) Okres Nový Jičin (region NUTS 4) Okres Opava (region NUTS 4) Okres Bruntál (region NUTS 4) CZECH REPUBLIC REGION POODŘÍ REGION SLEZSKÁ HARTA ODERSKO BESKYDY-VALAŠSKO DESTINAČNÍ MANAGEMENT MORAVSKOSLEZSKÝ
Úterý 03.08.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Moravskoslezský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Moravskoslezsky kraj
Moravskoslezská nej
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Destinační management MSK
Klastr cestovního ruchu
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Turistika a volný čas
  Informační služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Sport a relaxace
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Klub českých turistů
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Přírodní zajímavosti
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
  KLACR.cz, Moravskoslezský klastr cestovního ruchu

Jak správně napouštět bazén?

Proč napouštět bazén zdlouhavě z vodovodu, když jej můžete napustit pohodlně z cisterny!

Léto je za dveřmi a nejen děti se těší na koupání v domácích bazénech. V jejich množství na počet obyvatel je Česká republika evropským lídrem a bazénů u domů v našich městech a vesnicích dále přibývá. Jak správně postupovat a které zásady dodržovat, aby se lidé vyhnuli zklamání v podobě zakalené vody nebo předešli problémům ve vodovodní síti?

Rizika vznikají především tehdy, když se rozhodne větší množství odběratelů v dané lokalitě napouštět prostřednictvím své přípojky bazén ve stejný čas a co nejrychleji. Při náhlém zvýšení odběru ze sítě může totiž dojít k nárazovým změnám hydraulických poměrů vyvolaným vysokou rychlostí proudění vody v potrubí, což má za následek uvolňování usazenin a zákal vody, který se může dostat do poměrně širokého okolí. Zároveň mohou tyto nárazové odběry způsobit pokles tlaku vody. To se negativně projeví na vodovodních přípojkách ostatních odběratelů, které tím de facto můžete omezit v jejich požadovaném odběru ze sítě.
Nepříjemným situacím lze předejít dodržováním několika základních pravidel. Bazén je vhodné napouštět pozvolna, klidně několik dnů a ideálně mezi odběrové špičky. Nejlépe přes noc ve všední den.

Existuje ale elegantnější, rychlejší a pohodlnější řešení, tím je objednávka dovozu vody autocisternou společnosti SmVaK. Lidé se vyhnou všem nepříjemnostem, které by mohly nastat a budou mít jistotu, že nebudou nijak omezovat své sousedy v odběrech pitné vody ze sítě. Zájemci o dovoz vody se mohou obrátit na zákaznická centra společnosti SmVaK Ostrava, kde jim budou poskytnuty detailní informace o možnosti dodávky a ceně dle parametrů bazénu. Kontaktní informace jsou k nalezení na internetových stránkách www.smvak.cz.
Opatrnost je na místě také v případě, že si lidé napouštějí bazén ze své studny. Je vhodné si nejdříve nechat ve specializované laboratoři prověřit, zda je voda ke koupání vhodná. Více informací lze nalézt například na internetových stránkách společnosti Aqualia infraestructuras inženýring (www.ai-inzenyring.cz), která se rozbory kvality vody zabývá.

Kromě základních chemických ukazatelů, jako jsou hodnota pH nebo tvrdost vody je doporučeno sledovat i bakteriální znečištění, které by mohlo být příčinou kožních či zažívacích problémů. V případě vyšší tvrdosti vody dochází k reakci s chemickými prostředky k dezinfekci vody a mohou se vysrážet některé kovy, které jsou ve vodě přítomné. To má za následek nejen tvorbu vodního kamene a povlaků na stěnách bazénů, ale třeba i nevzhlednou barvu vody.

DALŠÍ INFORMACE: Petřvald
Zveřejněno 09.06.2016 v 15:41 hodin
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA